Teraz jest Wt wrz 25, 2018 12:22 am

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gothic I 
Autor Wiadomość

Post Gothic I
Czy moglby ktos powiedziec cos o tej grze? mozna ja kupic in da biedronka za niecałe 10 zł i sie zastanawiam licze na jakies obszerne recenzje i opisy gry;)

Wt mar 27, 2007 4:59 pm

Post Re: Gothic I
http://www.gry.gildia.pl/gry/gothic/rec
http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=7
http://gry.gery.pl/pc/gothic/recenzja.html
...

hmm check google Razz
A tak na poważnie to też ostatnio zainteresowałem się tą gierką :] właśnie załatwiłem sobie płytke od kumpla i zobaczymy... Doszły mnie słuchy, że gra wymiata więc czemu by nie spróbować? Dorwe, zagram i może coś napisze...

Wt mar 27, 2007 5:13 pm

Warto.

Gothic jest to pierwsza cześć całej serii gier, opowiadających o przygodach Bezimiennego - jak się później okazuje - wybrańca bogów, jednego z bogów tego świata. Fabuła gry opowiada o dziejach bohatera w Kolonii - dolinie wyspy Khorinis otoczonej przez magiczną barierę, spełniającą rolę więzienia, zwanej "Górniczą Doliną". Więzienie to stworzyli magowie na zlecenie króla Rhobara II, który potrzebował ogromnych ilości magicznej rudy, by produkować z niej broń dla swej armii. Król pokonał niemal wszystkich wrogów swego królestwa, z wyjątkiem Orków. Nigdy nie grzeszyli oni sprytem czy inteligencją, jednak mieli potężną przewagę w postaci ogromnej siły i determinacji w walce z ludźmi. Król potrzebuje wszelkich środków. Historia zaczyna się, gdy główny bohater, Bezimienny, trafia do Górniczej Doliny jako kolejny, na pozór zwyczajny, skazaniec. Przed wrzuceniem go za barierę, które przepuszcza wszystko z zewnętrznego świata, lecz stanowi śmiertelną przeszkodę dla żywej materii wewnątrz, otrzymuje od tajemniczego maga (Pyrokara znanego z 2 części) list z misją dostarczenia owej przesyłki do Arcymistrza Magów Ognia w Kolonii.

Kraina przedstawiona w grze to typowy quasi-średniowieczny świat fantasy, pełen magii, zamieszkany przez różne dziwne stwory. Na początku decydujemy, do którego z trzech stronnictw (patrz niżej) chcemy się przyłączyć. Niezależnie jednak od wyboru prędzej czy później trafiamy na główną ścieżkę, oś całej przygody. Główna oś gry jest liniowa jednak rozwój poszczególnych zadań może być różne, a opowiedziana historia obfituje w zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia. Bezimienny w czasie swej przygody natyka się zarówno na postaci przychylne mu (Gorn, Milten, Lester i Diego), neutralne jak i wrogie. W krainie możemy się również natknąć na niebezpieczne kreatury np: ścierwojady, zębacze, trolle, kretoszczury, wilki, ogary, cieniostwory i inne. Kolonię zamieszkują też Orkowie, toczący wojnę z królestwem

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gothic_(seria)

A tutaj więcej o gotiku:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gothic

Był chyba temat o gothicu na starym forum - multiworld costam /old xd

Wt mar 27, 2007 5:19 pm

Ja miast kopiowac dodam coś od siebie, Gothic jest jednym z najlepszy RPGów w jakie kiedykolwiek grałem (tuż obok Arcanum, Baldura i Divine Divinity) , cholernie rozbudowany świat dużo możliwości przejścia gry 3 różne obozy w każdym 2 ścieżki Magi i Miecza ee dużo pobocznych questów etc. W każdym razie za 10 zł naprawdę warto

Wt mar 27, 2007 5:44 pm

Grałem w Gothic'a I i cóż, moim zdaniem najlepsza część serii.
Grafika jak na tamte czasy dość ładna, a jeśli chodzi o sam gameplay to
troszke za liniowy dla mnie, ale i tak pod względem swobody bije na łeb
wiele nowych produkcji.
Polecam kupić oryginał, ta gra zasługuje na to Wink

Andreiblin napisał(a):
tuż obok Arcanum

Oooo, mało widuje fanów Arcanum ostatnio Very Happy
IMHO najlepszy RPG poza Falloutami 1 i 2.

Wt mar 27, 2007 6:06 pm

GOTHICA omijalem zawsze niewiem czemu pozatym lubie gry " zza pleców" nielubie jak biega sie kilkoma osobami naraz psuje mi to klimat gry;]

Wt mar 27, 2007 6:21 pm

warto, tylko musisz odrazu liczyć do tego większą kaske bo gra tak cie wciagnie ,ze kupisz gothica 2, noc kruka potem nowy komputer żeby zagrac w gothica 3 Very Happy

Obrazek
áříëľ - 39 lvl [Luck]
[E]Ariel - low lvl [Envy]

Wt mar 27, 2007 6:32 pm

noc kruka 15 zl nowy (skapiec.pl) a 3jka mi pojdzie bez modernizacji cpu Smile

Wt mar 27, 2007 6:43 pm

Katana napisał(a):
Oooo, mało widuje fanów Arcanum ostatnio Very Happy
IMHO najlepszy RPG poza Falloutami 1 i 2.

No Fallouty też spoko :] Ale Arcanum poezja.. System magi skopany ale techniki, i ta wielka mapa ehh już nie ma takich gierek Razz

Wt mar 27, 2007 6:44 pm

Gothic I.. na zawsze numer 1 na mojej top-liście gier! Kocham tą grę, ten klimat i fabułę.. część 2 nie była już taka :/ Polecam jedynkę... uzależnisz się.. tak jak ja Razz (całe dnie, bez przerwy)

I LOVE GOTHIC!

Pt mar 30, 2007 2:25 pm
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona