Teraz jest Wt mar 19, 2019 8:45 am

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona
 Tibia 
Autor Wiadomość

Post Tibia
Tibia jest to gra MMORPG (Masive Multiplayer Online Role Playing Game)- Innymi slowami RPG Online ;p.
Grafika jest 2D (Tak przypuszczam bo ciezko powiedziec ;p)

Cel gry to szkolenie swojej postaci aby byla silniejsza, wykonywanie roznych questow, Tajemnic itd... Wiele rzeczy do dzis nie zostalo odkryte ;]
Tibia powstala okolo 1996 roku przez 2 studentow na ich domowym (slabym oczywiscie) komputerze... poczatkowo gra lagowala i miala slaba grafike... W kazdym razie dzis, w 2006 roku gra rozrosla sie w takim tepie iz jest ponad 500.000 graczy i napewno wiecej ktorzy w Tibie graja. Caly Cip Soft Team (Bo tak sie nazywa owa korporacja ktora zxajmuje sie TYLKO Tibia) rozrosl sie w takim stopniu, iz Updaty wychodzily coraz lepsze i lepsze... dzisiaj grfika jest okragla i ladna, efekty swietlne takze sa lepsze niz kiedys.

To tyle co o samym opisie.

Do wyboru w grze sa 4 profesje: Sorcerer (Mag), Druid, Knight (Rycerz), Paladin (Palladyn- nieco inna wersja niz w Diablo.)

Kazda z owych profesji ma swoje slabosci i mocniejsze strony, przykladowo:

*- No Vocation jest to poprostu postac bez profesji. Zaczynajac gre rodzisz (Spawnujesz Razz jak kto woli) sie na wyspie Rookgaard...
Po awansie z 7 na 8 lvl mamy mozliwosc przejscia na glowny kontynent Tibii- Main Land i wybrania profesji ktore sa opisane ponizej.

*- Sorcerer jest bardzo silny ze stronny czarow, Magiczny poziom umiejetnosci idzie najszybciej ze wszystkich profesji. Czarodziej potrafi zadawac smiercionosne obrazenia z run ofensywnie oraz leczyc lepiej od Rycerza i Palladyna runami defensywnymi i czarami spontanicznymi. Glownie czary spotnaniczne Maga sa ofensywne, choc zdarzaja sie i defensywne.

*- Druid jest takze silny, choc bardziej nastawiony do leczenia, niz do walki. Jemu takze rosnie bardzo syzbko Magiczny Poziom umiejetnosci i moze zadawac duze obrazenia z run ofensywnych... i leczyc z defensywnych. Czary Spontaniczne Druida sa nastawione bardziej defensywnie. Druid zostal stworzony aby leczyc Blokerow, czyli rycerzy ktorzy blokuja silniejsze potwory, z ktorymi druid, mag oraz palladyn sami by mogli sobie nie poradzic.

*- Knight jest najsilniejsza profesja w zwarciu, z czego wynika iz moze wlasnie blokowac Mocne potwory. Rycerzowi Magiczny Poziom umiejetnosci wzrasta bardzo wolno... Tak wiec nie ma szans na duze obrazenia z run ofensywnych, choc leczy samego siebie runami defensywnymi dosc dobrze. Rycerz ma swoje duze plusy, miedzy innymi jego Skille (umiejetnosci walki) rosna najszybciej z wszystkich profesji oraz ma najwiecej Capa- Capivity (Miejsce na rzeczy tak samo jak Weight w GunZ).

-* Palladyn Jak juz wczesniej wspomnialem Palladyn Tibijski sie rozni od Palladyna z Diablo... A wiec owa profesja jest jakby pomiedzy Knightem a Sorcererem jezeli chodzi o punkty zycia i many... Palladyn idzie w kierunku distance fightingu, czyli inaczej mowiac strzela z luku, kuszy, rzuca kamienie, wlocznie, noze, gwiazdki i inne smiecie. Pall ma swoje plusy i minusy- Plusem jest to iz szybko mozna dobic Levele niz Knight, poniewaz obrazenia z distance fightingu sa wieksze niz w walce w zwarciu. Kolejnym plusem jest to iz mozna uzywac runy Sudden Death (ofensywna runa zadajaca duze obrazenia) gdy sie wbije 15mlvl.
Minusem zas jest to, ze jezeli jakis silny potwor dogoni i "zlapie" Palladyna ma on wielki problem i moze poprostu zginac. Pall ma nizszy Shielding od Knighta ale nie moze nosic tarczy i kuszy oraz luku jednoczesnie... tak wiec jest duza prawdopodobnosc ze potwor poprostu zada krytyczny cios i palladyn ginie. Za bardzo sie rozpisalem Razz

A teraz kilka spraw pobocznych:

Energia:

HP- Helath Points - jak sama nazwa mowi punkty zycia tutaj nie tzreba sie rozpisywac.

Mana- Pukty magii - Dzieki manie mozna czarowac runy oraz uzywac spontaniczna magie.

Capivity- Ciezar danego przedmiotu i limit noszenia przez postac.

Gold Coins- Waluta w Tibii. Najnizsza z wszystkich.

Platinum Coins- 1 Platinum Coin= 100Gold Coins (GP)

Crystal Coin- 100 Platinum Coins= 1Crystal Coin

Skills- Axe Fighting, Sword Fighting, Club Fighting, Distance Fighting, Shelding oraz Fishing.

Axe Fighting
- Walka Toporami, topory to wlasciwie najsilniejsza bron ofensywna, skille z Axe F. rosna nieco szybciej od Sword F. choc wolniej od Club F. i Distance F.

Sword Fighting- Walka Mieczami, miecze to druga z najsilniejszych broni. Maja najwyzsze punkty defensywne z wszystkich broni. Skille Sword F. rosna niewiele wolniej od Axe F.

Club Fighting- Walka bronmi obuchowymi (Palki, mloty). Skille rosna najszybciej z broni zwartej (Broni, ktora walczy sie w zwarciu ;p). Bron obuchowa jest najslabsza z broni, ma najmniejsze punkty ataku i defensywy.

Distance Fighting- Walka na dystans, Luki, Kusze. Bron to silna, lecz potrzebuje amunicji. Bolty (Belty do kuszy) oraz Arrows (Strzaly do luku), ktore moga byc utrapieniem ze wzgledow iz moga sie skonczyc. Skille Distance F. leca bardzo szybko. Nie ma tu punktow ataku ani defensywy. Luk lub Kusza uderza losowymi punktami w zaleznosci od Skilli. Przy uzywaniu kuszy i luku nie mozna miec tarczy.

Shielding- Obrona Tarcza. Rosnie w miare szybko i dzieki Shieldingowi kazda z profesji moze zmniejszyc obrazenia zadane od potwora czy tez czlowieka.

Opisalem tutaj tylko kilka rzeczy, ktore napewno beda wam potrzebne kiedy zaczniecie gre. Konfiguracji i wszystkiego innego nauczycie sie sami z czasem.

Powiem jeszce tylko iz na poczatku gry zostaje sie tkzw. No-Vocation (Bez Profesji) i jest sie na wyspie zwanej RookGaard, naktorej zaczynaja poczatkujacy. Na owej wyspie nie mozna sie bic (ludzie vs ludzie), wiec jest sporo Noobow ;p. Po zdobyciu 8 Poziomu doswiadczenia idzie sie do wyroczni (Oracle) i rozmawia z nia aby opuscic wyspe na Main Land.

Typy Serverow:

PvP- Mozna sie bic na Main landzie, lecz uderzenie kogos konczy sie wyswietleniem bialej czaski, dzieki czemu ktos moze cie zabic bez otrzymania swojej czaszki. Tkzw. Justified Kill.

Non-PvP- Nie mozna sie wogole bic (ludzie vs ludzie). NA takich swiatack przewaznie panuje nielad i burdel (hehe ;p)

PvP-Enforced- Swiat glownie stworzony dla ludzi, ktorzy chca sie bic miedzy soba. Mozna sie bic na main landzie bez uzyskania jakichkolwiek czaszek. Za czlowieka otrzymuje sie Exp (Punkty doswiadczenia.)

Exp- skrot od Expierience Points po polsku punkty doswiadczenia. Dzieki nim awansujemy na wyzsze Poziomy Doswiadczenia - Levele.

Na samym koncu opisu owej gry chcialbym wspomniec ze gra mocno mnie wciagnela i stracilem ponad 3 lata na jej gre... Obecnie pogrywam tylko czasem kiedy mam chec...

Strony Tibii:

www.tibia.com <-- Oficjalna strona Tibii (Angielska wersja)

www.tibia.pl <-- Oficjalny Fan Site Tibii (Polska Wersja). Na tej stronie znajdziecie wiele waznych rzeczy, o ktorzych musicie wiedziec zaczynajac gre.

NA samym Koncu dodam kilka Screenow (nie moich, wazne ze Tibii ;p)
A oto one:

http://i34.photobucket.com/albums/d111/ ... /ddfdg.jpg
http://i34.photobucket.com/albums/d111/ ... mlvlek.jpg
http://i28.photobucket.com/albums/c222/ ... UO0182.jpg

3 zdecydowanie wystarcza. Wiecej informacji na podanych powyzej stronach. Zycze milej gry, o ile ja wogole rozpoczniecie!

(Mam nadzieje ze spodoba wam sie moj opis Tibii.)

Wszelkoe prawa zastrzezone. Pisalem to sam.
(Mowie to, poniewaz wiele n00bow zabiera innym ich wlasne prace i mowi ze to ich dzielo ¬¬)

Wszystko cacy, ale o jednej profesji zapomniałeś :]
Asm

@Edit Dzieki Asm ;p juz poprawilem

Ciezki twoj los, ale nikt nad nim nie zaplacze,
Jestes tu sam i nie zmienisz tego raczej...

Pt mar 30, 2007 12:09 am

Post Re: Tibia
Tibia niedość że ma kiepską grafike 2D (XDDDD), niema muzyki (XDDDD), jest w niej najwięcej keylogerów ze wszystkich gier Online, to jeszcze trzeba płacić 90 zł na 3 miechy żeby sie dostać do innych miejsc, i żeby było ciekawie. Pozatym jest jeszcze okropnie uzależniająca.
"Ta Gra śmierdzi Kupom"

Pt mar 30, 2007 1:25 pm

tibia "sax ballz" pogralem troche i tak zjechanej gry nie widzialem wybaczta

Ostatnio edytowano Pt mar 30, 2007 2:47 pm przez raideros, łącznie edytowano 1 raz

Pt mar 30, 2007 1:39 pm

Kiedyś z czystej głupoty spróbowałem Tibii... Werdykt? Po 5 min gry wyłączyłem, wywaliłem i zmieniłem opis na gg: "Ludzie... pogięło mnie Razz"
Gra może wciągać, ale tylko takich wyjadaczy, co nie szczędzą dnia ani nocy żeby być UBER i extra Razz Gdyby dostała nową grafe, muzyczke, i ogólnie cały gameplay byłaby nawet interesująca...

Pt mar 30, 2007 2:13 pm

wszyscy wiedza ze tibia to shit, ale przyznam mnie kiedys wciagnela...
jak macie takie komenty walic i posty nabijac to przestancie.
sa tu fani tibii - moga gadac.
nie podoba sie - dobranoc.

Nie piszcie mi PM, nie zagladam tu.
z porzadnego forum zrobila sie moda na sukces, z mataha na czele.
i ten kto kasuje mi posty tez powinien moda stracic, tym bardziej ze niczym nie lamia regulaminu.

Pt mar 30, 2007 3:08 pm

Tibia sama w sobie jest nawet ciekawa. Jednak COMMUNITY "ssie pałki przez dupe" by dopel.

Pt mar 30, 2007 3:32 pm

ssie jaja*

co do community
tak to prawda, w tibie graja dzieciaki od 5(brat kumpla) do (te madrzejsze)13 lat.
potem wbijaja na silka itp nauczeni ze nalezy wszystkich mieszac z blotem.
odpowiednikiem takiej osoby w L2CR jest koles o nicku WildCat (to nie jego char, zhaxil komus)

(sry za ostatnia linijke spamu xD)

Nie piszcie mi PM, nie zagladam tu.
z porzadnego forum zrobila sie moda na sukces, z mataha na czele.
i ten kto kasuje mi posty tez powinien moda stracic, tym bardziej ze niczym nie lamia regulaminu.

Pt mar 30, 2007 3:46 pm

ee... no wiecie ja tez juz za bardzo nie lubie tibii, wyroslem z tego... jak bylem mlodszy to naprawde mi sie podobala i wogole ; P mile spedzalem czas bla bla bla. Teraz uwazam ze jest troche ee syfiasta, szczegolnie nie podoba mi sie po updacie wersji 7.6 ... A wlasciwie po co piszecie komentarze typu "tibia to gowno" ? 5 z rzedu tak napisalo nie dajac zbytnio zadnych argumentow ktore by wyjasnialy wasza decyzje... co prawda nie ma muzyki ani dzwiekow, grafika jest niby 2d... I co z tego ze 2d? ktos kiedys gral w Street Fightera Alphe 3? Tez 2d i co? Napierdzielam w to do dzis. Wiem ze STFA3 to bijatyka a tibia mmorpg ale co tam ;p

Pt mar 30, 2007 4:27 pm

a co ma piernik do wiatraka?? swego czasu poznalem kolesia lat ponad 40 gra w tibie żal mi sie go zrobilo ..... czemu? bo jeżeli już marnować czas to na coś co :
po1: ma mile comunity
po2: jakoś wygląda
po3: co 2 osoba dzieciak wołajacy GTFO u motherfaker bla bla
po4: porównywanie tibii do jakiejs innej gry niema sensu bo tak czy siak inna gra wygra nie no możemy to porównać do gry yyyyy niewiem nawe nie przychodzi mi nic tak dennego na myśl przykro mi pzdro;]

Pt mar 30, 2007 5:12 pm

Zdaje ci sie. Sa gorsze gry od Tibii, przykladowo Runescape.

Pt mar 30, 2007 6:49 pm
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona