Teraz jest Pt wrz 20, 2019 10:34 am
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Entropia Universe 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył: N mar 18, 2007 7:33 pm
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa
Post Entropia Universe
Chciałbym zaprezentować Wam grę pt. "Entropia Universe" (Kiedyś "Project Entropia" za czasów bety).

Trochę uogólnionej fabuły/historii: Wcielamy się w jednego z kolonistów, który podróżując przez kolejne przestrzenie statkiem kosmicznym ze wszystkimi innymi kolonistami rozbijamy się na planecie Calypso. Niestety statek z całym sprzętem został zniszczony doszczętnie, a przez upadek nasza moc osłabła. Zaczynając na nowej planecie trzeba odbudować wszystko oraz powrócić do dawnej formy psychicznej i fizycznej.

Jest to gra MMORPG z domieszką FPP, gdyż są dwa tryby widoku/poruszania się postacią:
1st Person: http://www.gameogre.com/reviewdirectory ... iverse.jpg
3rd Person: http://www.hodnoceniher.cz/screenshots/8303.jpg

Grafika gry uważam, że jest dobra, szczególnie spodobały mi się drzewa (A tak jakoś), niestety wiąże się to z dużymi wymaganiami sprzętowymi:

Minimalne:
* Windows 2000 or later.*
* 512 MB RAM.
* 1.7 GHz Intel P4, AMD Athlon XP 1700+.
* NVIDIA GeForce FX series or higher, ATI Radeon R300 Series, (96xx or higher.).**
* Latest NVIDIA driver - Get it here. Latest ATI driver - Get it here.
* Direct X compatible sound device.
* 3 GB of free Hard Drive space.
* Direct X version 9.0C.
* Broadband internet connection (ADSL or better).

Rekomendowane:
* Windows XP*.
* 1024 MB RAM.
* 2.8 GHz Intel P4, AMD Athlon XP 2800+.
* NVIDIA 6600 series or higher, ATI Radeon R 420 Series, (X800 or higher).**
* Latest NVIDIA driver - Get it here. Latest ATI driver - Get it here.
* Direct X compatible sound device.
* 3 GB of free Hard drive space.
* Direct X version 9.0C.
* Broadband internet connection (ADSL or better).

Optymalne:
* Windows XP*.
* 2048 MB RAM.
* Intel Pentium D/Core duo, AMD Athlon 64 X2 Series or better.
* GeForce 7800 Series or higher, ATI Radeon R 520 Series (XT 1800 or higher).**
* Latest NVIDIA driver - Get it here. Latest ATI driver - Get it here.
* Direct X compatible sound device.
* 3 GB of free Hard drive space.
* Direct X version 9.0C.
* Broad band internet connection(ADSL or better).

(Gra na razie nie działa pod Windows Vista)

Co do poruszania każdy powinien dojść stosunkowo szybko, jedyne wskazówki to:
Zmiana na 1st Person, albo 3rd Person: Klikamy "O", a następnie na dole w okienku, które się nam pokaże wybieramy którąś z tych opcji.

Zmiana klawiszy: Wybieramy Edit Panel, który znajduje się w pasku na górze ekranu, następnie w okienku, które się pokazuje wybieramy Keyboard Map, potem w lewym górnym rogu standardowo mamy ustawiony numerek 1, strzałeczkę w prawo, obok numerka klikamy, aż pojawi się gwiazdka (*), możemy teraz zmienić klawisze. Wszystkie dostępne klawisze poruszania się, emot etc. znajdują się w Action Libray, jest on na górnym pasku, oraz w Edit Panel.

Jak już można zauważyć w Screenach oraz historii gra osadzona jest w czasach przyszłych, lecz nie tylko bronie laserowe są naszym głównym ekwipunkiem do wali z przeciwnikiem. Jest kilka typów broni, w których można się szkolić, główne to: Pistolet, karabinek, sztylet, jedno lub dwu ręczny miecz, kastety (Fisty), są również różnego rodzaju zaklęcia, moce i jak już wcześniej wspomniałem, celować daną bronią można na dwa sposoby: Kliknąć dwa razy na stworka i patrzeć się na ekran, lub przełączyć się na widok z pierwszej osoby i samemu strzelać/uderzać. Wrogowie jakich można spotkać to zaczynając od malutkich, a kończąc na klika razy większych od nas dziwne stworów, monstrów, a także cyborgi i roboty.

EU (Entropia Universe) nie jest kolejnym MMORPG opartym na silniku Lineage II, tutaj nie stawia się na żmudne bicie LVL'i. Głównym celem tej gry jest ekonomia i handel, oczywiście nie mówię, że walki są nudne i beznadziejne, bo jest to ważny element w rozwijaniu się. Są trzy główne klasy: Hunting, Manufacturing, Mining oraz nieoficjalna klasa Trader

Hunter - Jest to osoba jak sama nazwa wskazuje polująca, jej głównym środkiem zarobkowania jest polowanie na silne mobki w celu zdobycia rzadkich skór, kości, tłuszczów zwierzęcych, lub też części mechanicznych z robotów.

Crafter (Manufacturing) - Jest to ktoś w stylu "kowala przyszłości", skupuje on materiały, z których wytwarza potężne bronie, zbroje, za które może zarobić krocie.

Miner - Rzecz oczywista, wykopuje różne rudy potrzebne, do budowli, przedmiotów.

Trader - Kup taniej, sprzedaj drożej.

Jest jeszcze wiele innych klas typu: Architekt (Tak! Można samemu zaprojektować budynki, siedziby klanów (Klan w EU - Society)
(http://bcow.iki.fi/wordpress/wp-content ... ihalta.JPG
http://bcow.iki.fi/wordpress/wp-content ... asunto.JPG)), chirurg plastyczny (Można zapewne modyfikować postacie, taki bajer jak komuś się nie spodoba postać, którą stworzył).

Gra nie tylko przynosi przyjemność, pieniądze, które zarabiamy w grze, możemy przelać na swoje konto i wypłacić prawdziwe pieniądze, tak samo jak wpłacać je do gry, by dostać dodatkowe PED (Waluta EU). Przez większość graczy jest to zalecane, na początek dokonać przelew, dużo to daje, ja osobiście nie wpłacam, po prostu jedynymi dostępnymi kartami są Visa, Master Card i Diners Club (Nie wiem co to za bardzo). 100 PED = 10$ = jakieś 30zł, dla porównania powiem, że pierwszy karabinek kosztuje 3.8 PED.

Konto można stworzyć jedno, ponieważ na stronie jest sczytywany adres IP, lecz nie stanowi to problemu przy IP przypisywanym dynamicznie (tzw. Zmiennym IP). Również przy zakładaniu konta wybieramy lokacje początkową: Port Atlantis lub New Oxford. Polecam Port Atlantis, gdyż tam jest cały rynek i główne miejsce handlu, ale nie ma co się załamywać jeśli wybierze się New Oxford, przy starcie jest portal, dzięki któremu możemy przenieść się na drugi kontynent.
Są dwa kontynenty:
Eudoria (Na nim jest Port Atlantis): http://www.entropedia.com/img/pe-calypso-60.jpg
Amethera (Na nim New Oxford): http://www.entropedia.com/img/pe-amethera-60.jpg
Oczywiście oba są wielkie i przejście ich zajmie kilka godzin.

Tworzonej postaci przypisujemy: Imię, nazwisko i ksywę, w grze można zmienić co ma się wyświetlać gdy piszemy (np. Samo Imię), ktoś na nas kliknie etc. Samo tworzenie postaci jest bardzo rozbudowane, możemy zmieniać budowę ciała, kolor i rodzaj włosów, umiejscowienie oczu, ich kolor, kości policzkowe, uszy i wiele więcej. Brak jest wybrania jak to jest w MMORPG profesji naszej postaci, ale jest to rozwiązane w taki sposób, że z czasem i nabieraniem doświadczenia wybieramy w czym chcemy się szkolić, jest to dobry gdyż obserwując innych graczy możemy stwierdzić co nas najbardziej interesuje.

Sam początek gry może się wydawać nudny, osoby mało cierpliwe mogą dostać furii, lub nagłych napadów agresji. Sęk w tym, że jedyne co możemy robić na początku to wysysać tłuszcz z stworków (Sweat Gathering), każdy ma na początku te zaklęcie działające na dystans, pierwszą fazą jest kumulacja energii, a druga to już samo wysysanie. Oczywiście jest to irytujące dla mobków i jest duża szansa, że osobę zaatakują (W zależności od stopnia agresji zwierzaka). Na początek potrzebne jest gdzieś 3-5 tysięcy sweatów, może to zająć gdzieś 5 dni, zależy od poświęconego czasu na to. Zdobyty sweat sprzedaje się innym graczom, najlepiej jest 100 S za 0.70 PED. Oczywiście prócz samego zarobienia pierwszych pieniędzy zdobywa się wiele atutów, umiejętności, takich jak refleks, uniki, zręczność, koncentracja i dużo innych.

Bardzo mi się spodobał system Mentor - Disciple, czyli Nauczyciel - Uczeń. Jest to opcja dostępna w grze, dzięki której jeden z graczy może zostać naszym Mentorem i instruktorem. Taka osoba naucza nas jak prowadzić postać, który ekwipunek najlepiej kupić, udziela nam wszystkich informacji, odpowiedzi (Jeśli sam wie to wszystko). Mentorem może ktoś zostać póki nie zdobędziemy 1900 punktów w jeden z umiejętności, również mając już Mentora, nasza nauka kończy się wraz z uzyskaniem 1900 punktów. Trwa to długo, więc nie jest to tygodniowa zabawa, oczywiście najlepiej jest znaleźć osobę, która ma jakiś staż w grze (Osobiście mam Mentora grającego prawie dwa lata). Nauczanie nie jest bezinteresowne, osoba nauczająca gdy zakończy trenowanie swego ucznia dostaje prezent w postaci przedmiotu lub znaczącej ilości PED'ów.

Nawiązując do Mentoringu można stwierdzić "Ahh beznadzieja, wszyscy robią to dla pieniędzy, olewają swoich uczniów", zaś w EU jest odwrotnie, każdy dobry gracz, który ma za sobą długi czas grania pomaga nowym graczom nawet wtedy gdy ponosi koszta (Np. Leczenie sweatujących newbies).

Istnieje w grze również Pet System, lecz rewelacyjny nie jest, jedyne co nasz pupil może robić to łazić za nami, przedstawiać się, iść w dane miejsce, można go karmić, zostawiać w stajni (Konieczne przy wyłączaniu gry, gdyż brak dbania o zwierzaka kończy się jego odejściem od nas) i można mu nadać imię. Nie mam konkretnych informacji, ale ma to być podobno rozbudowane, by nasz zwierzak wspierał nas w walkach.

Mam nadzieję, że gra Was zainteresuje, więc życzę wszystkim powodzenia i nie zniechęcania się od razu do gry.

Wszystko pisałem sam wykorzystując jedynie wiedzę, którą nabyłem w grze, więc proszę wybaczyć ewentualne błędy, zakłamania co do gry, w końcu sam dopiero gram nie cały tydzień.

Linki:
Strona główna: http://www.entropiauniverse.com
Największe Polskie forum: http://www.entropiauniverse.pl

====Edit: 30.05.2007====

Oczywiście nie można pominąć systemu PvP, który również istnieje w EU. Są trzy rodzaje obszarów dotyczących PvP, rozpoznać można, na którym się obecnie znajdujemy dzięki "kółeczku" umiejscowionemu na dole interfejsu pod naszym nickiem.
Zielone - Brak PvP, żaden inny gracz nie może nam zrobić krzywdy.
Żółte - Standardowe PvP, inni gracze mogą nas zabić.
Czerwone - PvP + Loot, inni gracze mogą nas zabić, a co więcej lootują (Zabierają) nasz ekwipunek, na szczęście nie całość, przeciwnik ma szanse na wylosowanie przedmiotów jedynie z drugiej zakładki od dołu w naszym Inventory (Materials + Money bodajże). Jest jeszcze jedna rzecz dotycząca PvP Red, aby wejść na taki obszar trzeba zrobić sobie zastrzyk odpornościowy, ponieważ te ziemie są skażone i radioaktywne, więc bez ochrony od razu zginiemy.

W miastach istnieją specjalne ringi do sprawdzenia swoich sił przeciwko innym graczom, zwykły duel.
Walki klanowe są to już nieoficjalne "ustawki". Do tego są bardzo dobre warunki, ponieważ jest wiele pustych przestrzeni gdzie żaden mob nie przeszkodzi w awanturze klanu.
Są też organizowane około co roku Land Wary. Są to walki o większe obszary (Porównanie: Castle Sieg w Lineage II), zwycięzcy ustawiają podatek na sklepy, wykopaliska i polowania w zasięgu ich obszaru, przynosi to bardzo duże zyski, lecz dostęp do zwycięstwa mają oczywiście i niestety tylko najlepsi.


Ostatnio edytowano Śr maja 30, 2007 3:35 pm przez Xaido, łącznie edytowano 1 raz

Wt maja 29, 2007 4:58 pm
Zobacz profil

Dołączył: N kwi 15, 2007 4:21 pm
Posty: 6
Post Re: Entropia Universe
Ktoś kiedyś powiedział żeby fajnie w to zacząć grać trzeba tam "zainwestować" przynajmniej $80


Wt maja 29, 2007 5:01 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: So mar 17, 2007 7:59 pm
Posty: 282
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Entropia Universe
Gra wydaje się byc spoko, ale grafika i launcher koajarzy mi się z gównianym Anarchist Online.. Ale cóż czas pokaże.. Ściągam Razz


Wt maja 29, 2007 6:58 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: N mar 18, 2007 7:33 pm
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Entropia Universe
Nie widziałem MMORPG podobnego do tego. Klient waży 3GB.
Jak jakieś pytania to śmiało pisać, mam nadzieje, że uda mi się na wszystkie odpowiedzieć.


Wt maja 29, 2007 7:21 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: N mar 18, 2007 12:17 pm
Posty: 359
Lokalizacja: Earth
Post Re: Entropia Universe
Gra bardzo fajna, lecz nie dla mięczaków. Sam tracę kilkaset nerwów przy tej grze, gdyż przechodzę w niej przez najtrudniejszy okres, którym jest... początek, bez jakichkolwiek funduszy. Ogółem świetny pomysł na grę został w pełni wykorzystany. Można tą grę określić jako maszynka do robienia pieniędzy.

_________________
Nie chce mi się przeglądać działu Pomoc, używajcie reportów kk?


Wt maja 29, 2007 7:35 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: So mar 17, 2007 7:59 pm
Posty: 282
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Entropia Universe
Ściągnięte.. Wczoraj się zarejestrowałem i jeszcze nie przyszedł email aktywacyjny.. Błeh..


Śr maja 30, 2007 6:16 am
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: N mar 18, 2007 7:33 pm
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Entropia Universe
Taa, irytujące to jest. Ja czekałem około 20 godzin na maila, ale to też zależy gdzie ma się pocztę, bo niektórym przychodzi po godzinie.


Śr maja 30, 2007 9:18 am
Zobacz profil

Dołączył: So mar 17, 2007 8:19 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Żebym pamiętał :P
Post Re: Entropia Universe
Wygląda ciekawie... już kiedyś myślałem o ściągnięciu, ale 3GB mnie odwiodły od tego pomysłu.
Tym razem spróbuje. Smile

_________________
Tu kiedyś była tandeciarska sygnatura. :F


Śr maja 30, 2007 11:46 am
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: N kwi 08, 2007 12:02 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: Entropia Universe
Z Twojego opisu wnioskuję, że to naprawdę obiecująca pozycja... a szkoda bo moja karta graficzna jej nie utrzyma :/

_________________
http://www.playfire.com/enterrulez


Śr maja 30, 2007 3:03 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył: N mar 18, 2007 7:33 pm
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Entropia Universe
Zawsze warto spróbować.

--------------------
Dodałem PvP System.


Śr maja 30, 2007 3:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron