Teraz jest Śr wrz 19, 2018 8:22 am

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tutorial: Userbar 
Autor Wiadomość

Post Tutorial: Userbar
Witam w moim tutorialu, w którym nauczymy się tworzyć prosty Userbar.

1. Tworzymy nowy obraz: file->new (Plik->Nowy).

Obrazek

2. Tworzymy nowy layer (nową warstwę): layer->new->layer (Warstwa->Nowa->Warstwa) albo CTRL+SHIFT+N.

3. Wypełniamy go kolorem narzędziem Paint Bucket Tool (w polskiej wersji "Wiadro z farbą"), a następnie nakładamy jaki chcemy gradient narzędziem Gradient Tool (po prostu "Gradient").

4. Kolejnym krokiem jest zrobienie patternu (wzorek), by nadać ukośne kreski na naszym ub'ku. Tworzymy nowy obrazek, z Backgorund Contents: Transparent (Zawartość tła: Przezroczyste) o wymiarach 6x6 pixeli.

5. Powiększamy obrazek najbardziej jak sie da i narzędziem Pencil Tool (ołówek) malujemy ukośną kreskę.

Obrazek

6. Następnie wchodzimy w: edit->define pattern (Edycja->Zdefiniuj wzorek, następnie wracamy do naszego ub'ka)

7. Tworzymy nowy layer (warstwę): layer->new->layer (Warstwa->Nowa->Warstwa) albo CTRL+SHIFT+N.

8. Za pomocą Paint Bucket Tool (znane już "Wiadro z farbą") i przestawiając na górze (w źródle) z foreground (koloru tła) na pattern (wzorek) wybieramy nasz wcześniej zrobiony pattern (kreska) i wylewamy na nasz nowy layer i zmieniamy opacity (krycie) w zależności jak ładniej będzie wyglądać.

9. Następnie otwieramy obrazek jaki nas interesuje i wklejamy go na naszego userbar'a, wybieramy edit->free transform (Edycja->Swobodnie przekształć) i zmieniamy jego rozmiar jaki nam pasuje.

10. Piszemy jakiś napis czcionką VISITOR TT2 BRK rozmiar 13 px, biała, tekst musi się znajdować po prawej stronie ub'ka i nadajemy mu w layer->layer style->blending options (Warstwa->Styl Warstwy->Opcje mieszania) ramke (stroke) o rozmiarze 1 px i kolorze czarnym.

Napis powinien mieć dodatek:
User - Użytkownik
Eater - Zjadacz
Drinker - Pijak
Smoker - Palacz
Member - Członek
Fan - Fan
itp.

11. Tworzymy nowy layer: layer->new->layer (Warstwa->Nowa->Warstwa) albo CTRL+SHIFT+N.

12. Naciskamy CTRL+A lub narzędziem: Rectangular Marquee Tool (Zaznaczenie eliptyczne) zaznaczamy nasz nowy layer, następnie wchodzimy w: edit->stroke (Edycja->Obrysuj) i ustawiamy ramke, czarny 1 px.

Obrazek

13. Tworzymy nowy layer: layer->new->layer (Warstwa->Nowa->Warstwa) albo CTRL+SHIFT+N.

14. Narzędziem Elliptical Marquee Tool (Zaznaczenie eliptyczne) zaznaczamy górną część naszego ub'ka, aby się łączyły w górnych kątach.

15. Narzędziem Paint Bucket Tool (Wiadro z farbą) kolorem białym wylewamy zaznaczoną część ub'ka i zmieniamy opacity (Krycie) na 15-20%.

Userbar jest gotowy, mój efekt:

Obrazek

DaFont.com - czcionki

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Tutorial made by Xaido

Ostatnio edytowano Pt mar 23, 2007 12:59 pm przez Xaido, łącznie edytowano 1 raz

Pt mar 23, 2007 11:07 am

Post Re: Tutorial: Userbar
Xaido napisał(a):
10. Piszemy jakiś napis czcionką VISITOR TT2 BRK rozmiar 13 px, biała, tekst musi się znajdować na środku po lewej stronie ub'ka i nadajemy mu w layer->layer style->blending options (Warstwa->Styl Warstwy->Opcje mieszania) ramke (stroke) o rozmiarze 1 px i kolorze czarnym.

tekst powinien być po prawej stronie. tyle ode mnie. poza tym good job.

Pt mar 23, 2007 11:46 am

Oj drobny błąd, już poprawiony.

Pt mar 23, 2007 12:58 pm

fajny, moze sie pobawie, bo nigdy UBekow nie robilem.
outcome pokaze jak cos.

Nie piszcie mi PM, nie zagladam tu.
z porzadnego forum zrobila sie moda na sukces, z mataha na czele.
i ten kto kasuje mi posty tez powinien moda stracic, tym bardziej ze niczym nie lamia regulaminu.

Pt mar 23, 2007 4:10 pm

w mojej galerii jest kilka ubków xD btw. przyda się ten tutorial innym. ja już nzam na pamięćsposób robienia ub xD

Pt mar 23, 2007 4:54 pm

http://userbarmaker.com/index_pl.php

tak łatwiej =P

So mar 24, 2007 12:12 pm

tyle ze hóiowe wychodza.

Nie piszcie mi PM, nie zagladam tu.
z porzadnego forum zrobila sie moda na sukces, z mataha na czele.
i ten kto kasuje mi posty tez powinien moda stracic, tym bardziej ze niczym nie lamia regulaminu.

So mar 24, 2007 12:15 pm

Cholinex napisał(a):

Tak może zrobić ktoś kto nie ma do czynienia z grafiką. Każdy szanujący się użytkownik PS'a woli zrobić sam niż pójść na taką łatwizne i nie mieć z tego satysfakcji.

So mar 24, 2007 1:09 pm

Ale można sobie podkład zrobić. Razz

np. http://img253.imageshack.us/img253/504/ ... 136aa3.png

So mar 24, 2007 6:38 pm

Ja sie nauczylem robic ubeki z jakiegos tutka z neta (nie wiem czy nie z tibia.pl Very Happy)
A dwa widac w podpisie =] \|/

Ach: THIS IS SPARTA
Ach: i uciekl

<F>zainstaluj gunza na nowo ^^
<z>heh a powiesz mi jak zrobic zeby nie odinstalowywac?

Pt mar 30, 2007 9:25 pm
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona