Teraz jest Pn gru 17, 2018 1:22 am

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Historia polskiego community - Chronicles 
Autor Wiadomość

Post Historia polskiego community - Chronicles
Story of an epic win, players, clans, moves, journeys...

Klany wznosiły się i upadały, gracze polepszali się i pogarszali, dołączali do gry bądź też opuszczali...

Historia zostanie zapisana tutaj, na kartach.

Czerwiec 2005 - geneza.

GunZ: The Duel - International Edition zostało oddane do użytku. W porównaniu do KGunZ, istniejącego już od 2003, to była tylko beta. Jednak, mogli w nią grać wszyscy, niezależnie od kraju pochodzenia. Był oczywiście Kraise, MosNanDa i Garamgood, k-style, pierwszy reload to wind step (przed samym Beyondpowerem) i inne...

A co się działo w Polsce?

Został założony pierwszy polski klan. Jego nazwa - Poland, oczywiście. W tym klanie byli pierwsi polscy wymiatacze, tacy jak GvynBlade (Medic+), Ramalash i inni. Klan wygrywał cw, atmosfera była fajna, treningi klanowe, i tak dalej. Po jakimś miesiącu klan się rozpadł, lecz warto o nim wspomnieć, gdyż był to pierwszy klan z prawdziwego zdarzenia...

Obrazek
Skrin archiwalny z czerwca 2005. Medic+ z 14k expa.

ObrazekObrazek
CW klanu Poland - z -Gang-Bang- i ZeroTorlance

Potem powstało wiele różnych polskich klanów, a część polaków poznała tajniki K-Style (np. Ramalash, GvynBlade, D3vil_PL). Właśnie Devil założył kolejny klan dla polaków umiejących grać, czyli PolakPo†rafi. Było to około... września 2005. Dołączyli tacy ludzie jak Zap, Blondas itd. Devil był strasznie dobry i nie było osoby, która w tym czasie mogła go pokonać...

W tym samym czasie zaczął w GunZa grać koleś o nicku Black_Raider, który nie wiedział, co to jest ss, hs itp. Razem z PegaZem, Blue_Raiderem i Shin_Raiderem założył klan o nazwie Gold_raiders. 3 dni potem do klanu wstąpił pewien Fin o nicku Be_Happy. Zownił blaxa na tryoucie (ten nawet nie wiedział co się dzieje). Happy potem nauczył Blacka SS, BF i innych tricków...

Skrin usunięty z woli posiadacza.
Gold_raiders - na pierwszym planie Black, obok niego Happy.

GvynBlade w tym czasie nauczył się innego triku, a był nim HS(Half Step). Warto tutaj także wspomnieć, że Gvyn miał jeden z najwyższych poziomów w GunZie (nie tylko w Polsce!), a poziom wynosił 67. Nikt nie przekroczył tej bariery na oficjalnych GunZach, nawet trzy następne miejsca (Piteer - 65, GlowaQ - 61 i Tengu - 60). Oprócz tego znany był także gracz o nicku Nozi. Wiele osób wyrażało się o nim, że "opanował k-style do perfekcji".

Około tego powstał klan znany jako Pr0s-Pl. Nie mógłbym o nim nie wspomnieć - tutaj grali Axe (Seqena), GlowaQ (FckMeHackers/IntenSify), czy taki szwaglu. Jeden z polskich pro klanów, który potem wyewoluował w AiE - Aiea Iacta Est. Założyciele mieli swoje własne forum - nie|stety już nieaktywne, uczyli innych k-stylu - np. takiego szwagla.

Wtedy też z KGZ wrócił Mataha. Grając w otoczeniu koreańczyków, poznał nieco SS, HS, BF i FS. Utopia KGunZowa nie mogła trwać wiecznie - zbanowano mu konto. (//Nieco się wkurzyłem wtedy - Mat). Przyszedł na International i zaczął nabijać poziom...

W grudniu powstało dużo znanych polskich klanów, jak np. Husaria (Zap, przemoo, Seymour), Kill_All_PL (Cameleon CL), SpecGroup (0penYourEyes CL), GrOmFiGhTeEr (Kenislaw), ArgMagedonZ czy też legenda - GROM, gdzie nie stawiało się na skill, tylko na charakter.

Powstał pierwszy polski serwis z prawdziwego zdarzenia - gunzonline.ovh.org, wywodzący się z phpbbserver (zresztą potem przeniósł się na gunzforum.fora.pl), który potem przekształcił się na znane i lubiane forum.gunz.pl. Było też wiele innych, mniej znanych for, jak gunzonline.fora.pl (Forum squiza moderowane przez Jerrego i MessiashaPL), Forum na phpbb2/gunztheduel, czyli MicCc, Deadman...

Obrazek
Obrazek przekierowywujący ze starego forum na nową domenę (bez tekstu).

Pod koniec grudnia, w okolicach Gwiazdki, uderzyło Locust Plague. Masa ludzi potraciła swoje klany i konta (Mataha stracił chara, Zap stracił chara i klan - Husarię). Zaczęło się bicie poziomów od nowa, reaktywacja klanów...

Community się podzieliło na dwa serwery - lepsza część była na serwerze 2, inni poszli na serwer 1. (Stałe miejsca gry) Wykształciły się dwie odmienne struktury... graczy grających gorzej i lepiej...

Wraz ze straceniem postaci przez ZaPa i zniszczeniem klanu Husaria reaktywowano go pod nazwą -Shadows-. Dołączyli do niego Sey (pod postacią Catalypse) i przemoo. Fakt, że niedługo potem wszyscy klanowicze dołączyli do Gold_RaiderZ.

A właśnie. Klan Blacka został zniszczony w wyniku Locust Plague, Happy i inni stracili swoje chary, więc klan został zrobiony od nowa. W klanie tym z bardziej znanych polaków byli Qualin, Vangohssss, Black oczywiście, Zap, Seymour, 0penYourEyes, Asmond (Ai_no_Tekken), Mataha i wielu innych. Zostało również zamknięte Pr0s-Pl.

Był epizod w historii IGunZ, kiedy zamknięto serwery na dwa tygodnie. Wtedy większość graczy poczuła się zawiedzioną i wyemigrowała na JGunZ. Powstało tam kilka polskich klanów, nawet filia Gold_RaiderZ, ale bez większych sukcesów. Za to można się było przekonać, jak działa quest, clan war i system premiumów.

Na początku stycznia do polskiego community GunZa zawitał Mataha. Okazało się, że dużo wie o K-stylu i jego zastosowaniach, a także o V-Stylu (Evasion). Poszukiwał partnera do turnieju na oficjalnym forum GunZa. Zgłosił się do niego Black_Raider, jednak najpierw chciał 1v1, żeby go sprawdzić - no i pokonał Matahę 5-0.

Około stycznia powstał klan PL-KillaZ. W tym klanie znaleźli się osoby z byłego Pr0s-Pl (np. taki szwaglu, który - co ciekawe - używał wallhacka i inych trainerów), znalazł się tam też Mataha, nie dopuszczony do Goldów, był też FlipperXXX (póżniej Loveblood, jeden z uczniów Matahy), cysia i inni. Niby zlepek noobów, a jednak mieli dobre wyniki w cw, np. z YoshioKodama przegrali tylko 9-6.

Potem polski klan o nazwie GROM wyzwał ich na cw (Lineup: Mataha, szwaglu, cysia VS Kfffiatek, Gała - chcieli zagrać 3v2). PL-KillaZ wygrał to cw 8-7. Przeciwnicy zaproponowali połączenie klanów w jedno pod hasłem GROMu. Zgodzono się! Wkrótce to miało o czymś zaważyć...

W tym samym czasie na polskich dm'ach i tdm'ach grasował niejaki Jerry, z powołania D-styler. Sztylet, shotgun, rocket launcher, medkit, spray - jego standardowy equip. Jak sam twierdził, był "uber 1337 0wnz0rem", jednak te wiadomości są niepotwierdzone i mogą być fałszywe. Faktycznie jednak, wtedy tylko Black_Raider, Seymour/Catalypse i GlowaQ byli jedynymi osobami, które mogły go pokonać. Podobnież znany był z robienia gier 6v1 (i wychodzenia z nich cało). Nie dołączył do żadnego klanu.

Założyciele Pr0s-Pl, GlowaQ i axe, stworzyli nowy klan pod nazwą [AiE] - Aiea Iacta Est. klan był dobry, jednak axe pokłócił się z Seymourem o kradzież domeny gunz.pl - na nieszczęsny zbieg okoliczności, że po rozmowie axa z Seyem domena była już zarejestrowana. Doprowadziło to do flame warów, oskarżeń i bluzgów...

Fuzja klanu PL-KillaZ z GROMem była świetnym pomysłem. Nowi członkowie byli mili, świetnie się grało, udzielane były lekcje k-style (np. przez polkę55), w końcu założone było forum, które świetnie prosperowało. Co prawda niektóre cw nie były za dobre (0-15 Treason, 6-9 Ar†OfWar), ale nadrabiało się to chęciami. Szczytowym punktem było cw klanu Fa†um z GROM - (lineup GROM: Amphoreus, intelpl1, Mataha ; lineup Fa†um: I_am_Ed(Asmond), Bigos3991, ReVan7). Była to ciężka walka, ale zabawna.

Clan war klanu GROM z Fa†um - wynik - wygrana 8-7 dla jednej ze stron.
Alternatywny link.

Wszystkich członków klanu trudno byłoby wymienić, ale tych znanych: intelpl1, B3Z3L, szwaglu, entra, Kfffiatek, Kwiatek, Gała, _DaNkO_, ChuckNorris9, cysia, Marek253, Amphoreus, polka55, polak54, Tengu(Szlachta) i wieeeeelu, wielu innych.

Liczba członków przesądziła o losie GROMu. Było ich zbyt dużo, a więc któregoś dnia, po tryoucie nowego rekruta, pokazala się wiadomość - Klan jest pełny. Podjęto decyzję o remake'u klanu... niestety okazała się zgubna. Klan się rozpadł na kawałki. Część przeszła do innych klanów, część poszła clanless, część zrobiła remake, a inni opuścili GunZ...

Wspomniałem tu o klanie Fa†um. Założony był przez specika około stycznia. Jeden z najzabawniejszych klanów w historii community. Kilka osób z klanu: specik, Bigos3991, I_am_Ed, ReVan7, michu132PL, Zgredfryd, dragonslyer, Daniel125PL(Qn ). Klan istnieje na wersji ijji, jednak nazwa została wykorzystana przez kogoś innego. Za to klan nadal egzystuje na wersji International.

Oficjalna strona klanu Fa†um.

Wtedy też wspomniany wcześniej Black_Raider, po większym zapoznaniu się z polskim community postanowił zrobić pierwszy poważny polski movie - Adventure in Astra Continent (w skrócie AiAC). O ile pierwszy filmik był zrobiony w wąskim gronie osób (Killler[pl], szczurleba i oczywiście Black), to w drugiej i trzeciej części brała udział prawie połowa polskiego community! Obsada miała szeroki rozmach. (Obecnie Black pracuje nad czwartą częścią na serwerze LegacyGamers, ale skutki pracy nie są znane).

Z Servera 1 na 2 przywędrował klan zwany BUSHIDO_PL. Klan ten, mimo że odegrał w polskim, community rolę znaczną, skazany był na zagładę - z administracji klanu grała tylko jedna osoba - EnterRulez. (CL - KubuS i Admin - Faraon opuścili GunZ, więc tylko Enter miał prawa to rekrutacji osób). W początkowej fazie rozwoju tego klanu grali EnterRulez, Saturas122(Briar_Rose) i Pristis.

Powstały klany z eks-członków GROMu i inne pomniejsze, np. TeAmPoLaNd(dołączył brokenLegs, znany pro za czasów GROMu //zresztą ten klan zasłużył sobie na wzmiankę w dalszej części kronik), KoNiN(czyli Piteer i siekjafb), i inne swaperskie.

Część graczy z GROMu postanowiła zreaktywować klan, tyle że pod inną nazwą. Tak powstał P®OLAND (Założyciel - szwaglu, admini - intelpl1(Intel), Vangohssss, -winAmP-(Amphoreus), Mataha, B3Z3L. Miał być klanem dla pro, a potem przemienił się w swojego rodzaju akademię. Przez klan przewinęło się dużo nieznanych dotychczas pro, takich jak TesterGuy(Nerval), Yuna[pl](Aeris[pl]) czy ImortalSoule(gladiator). Mat poznał Testera na DMie, uznał, że może coś z niego będzie i postanowił go sprawdzić. Uznał, że coś z niego będzie, jeśli się go nauczy bardziej zaawansowanych technik (HS, skyblock, skybreak) i wziął go. A już wkrótce miał on jako pierwszy w Polsce opanować Reload Step.

"Prosi" grali wiele bitew klanowych, również z tymi "lepszymi" klanami, m.in. z Kaizoku, z którym przegrali 15-0 (Mat, Yuna, Amphoreus vs KoY, Firearrowz, Prise/Creawen), no cóż, kilka killi wprawdzie zdobyli.

Niedługo potem wybuchła afera wewnątrzklanowa, związana z pewnym Czechem o nicku MELMAN - P®OLAND miał rekrutować tylko polskich graczy, nie zważając na pokrewieństwa językowe. Po jego słowach "ja nie pola. ja je cz" został wykopany z klanu. Pamiętne słowa lidera P®OLANDu, szwagla: "co wy, to proland, a nie czechland". Do wszystkiego doszło, kiedy MELMAN nie rejestrował się na forum klanowym - czyli http://gunzproland.fora.pl (Prawdopodobnie niedziałające).

Potem miała miejsce największa w historii afera klanowa, która zadecydowała o rozpadzie P®OLANDu i rozrzucie do innych klanów, a wszystko za sprawą widzimisię jednego człowieka.

(C.D.N.)

All rights reserved. Gunz.pl, Mataha, Envy, GunZPL to nazwy zastrzeżone przez gunz.pl. Wszelkie próby kradzieży tych nazw mogą się zakończyć procesem sądowym.

Ostatnio edytowano Cz sie 09, 2007 11:26 pm przez Mataha, łącznie edytowano 1 raz

Śr maja 02, 2007 2:00 pm

Post Re: Historia polskiego community - Chronicles
z tego co wiem.. glowak tez stracil konto i dlatego zrobil postac FckMeHackers (bycmoze sie myle)

Śr maja 02, 2007 2:20 pm

Tak - mylisz się. Widziałem jak zaczynał FckMeHackers grać i czasem wchodził na GlowaQ'a.

Śr maja 02, 2007 2:22 pm

Nie stracił. Zrobił po prostu female.

Ale do tego jeszcze nie doszedłem. Teraz jest faza PL-KillaZ, GROMu, AiE i turnieju.

BTW. wrzuciłem skriny z pierwszych cw.

Ostatnio edytowano Pn sty 11, 2010 1:52 am przez Mataha, łącznie edytowano 1 raz

Śr maja 02, 2007 2:26 pm

Mataha napisał(a):
Powstał pierwszy polski serwis z prawdziwego zdarzenia - gunzonline.ovh.org, który potem przekształcił się na znane i lubiane forum.gunz.pl. Było też wiele innych, mniej znanych for, jak gunzonline.fora.pl (Forum Jerrego, squiza i MessiashaPL)

Ono nie było moje. Dostałem tam moda, bo jako jeden z niewielu na nim pisałem xD. Tak samo Messiash.

I didn't buy the fucking internet for clothed women. Tits or GTFO. kthxbye
BALLS: They aren't going to suck themselves, lady

RAW RAW FIGHT THE POWAH!!

Śr maja 02, 2007 3:10 pm

miło poczytac taka historie, ktos wkoncu zebral to w calosc i kazdy 'nowy' moze sie dowiedziec jak to bylo dawniej... ahhh to byly czasy, az sie łezka w oku kręci Smile

btw potwierdzam to ze glowaq nie stracił konta

SDT
http://img259.imageshack.us/my.php?image=obraz032fi2.jpg

Śr maja 02, 2007 3:19 pm
Site Admin

Wszystko się zgadza, z tym, że sam serwis swoje początki miał wpierw na phpbbserver.com(nie pamiętam już adresu nawet, ale forum jeszcze powinno gdzieś być w sieci), a po paru dniach przeniósł się na http://www.gunzforum.fora.pl/ (22 Listopada 2005). Gunz.glt.pl z kolei wyłoniło się 8 Grudnia 2005 i był to niegdyś najpoważniejszy konkurent. Wówczas tamto forum było bardzo popularne pod względem liczby użytkowników, jak i samej aktywności. W zasadzie u siebie byłem tylko ja i Zap ;']

Co do klanów : Tutaj wszystko jest dobrze opisane. Prócz -Shadows- i Gold_RaiderZ(z którym byłem związany najdłużej) zagrzałem jeszcze miejsce w Husarii

EDIT: Hehe, udało mi się nawet znaleźć linka do starego forum http://husaria.u2.pl/

Śr maja 02, 2007 3:43 pm

A ja wam powiem,że Matahe natchnołem tym dzisiaj:P Zacząłem wypytywać o historie gunz i powiedział,że zapisze tu Very Happy

Śr maja 02, 2007 3:46 pm

To było dawno i prawda. Rety, byłem wtedy małym n00bkiem a pamiętam, kiedy Mat gdzieś tam zapodał swojego repa 2vs1 bodajże przeciwko axowi, i potem GQ mu mówił, że spodziewał się że Mat jest o niebo lepszy lol. Gratulacje za pomysł. Keep up the great work yo.

Śr maja 02, 2007 3:51 pm

Ahh, to były te czasy, kiedy ludzie uczyli sie wallruna i wall hanga, a nie wind stepa i nowych wariacji r(eload).

Śr maja 02, 2007 6:13 pm
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona